Träffar: 3758   [1] 2 3 ... 76 Nästa »

Bälte med cabochonslipade ...

Kedja Cordell, längd 72cm, bredd 9mm, 18K Vikt: 254,4 g

Kedja Cordell, längd 72cm,...

Herrur Officine Panerai Special Edition Radiomir GMT 10 days, 18K vitguld, automatisk, 45mm, refnr: PAM00235 , snr: BB1208442, J120/250, OP6661, kaliber: P.2003, verknr: 000583, safirglas, dag, gångreserv, dag/natt indikator, gmt, sandwichtavla L Swiss Made L, boettskydd, krokodilband, dubbelviklås, 18K vitguld, manual, special edition certifikat, certifikat Mars 2008 Nymans, box, skadat lås, ytterkartong, mindre repor på boett. Vikt: 0 g

 Tavla, Wes Lang, signerad a tergo, Abe, Enjoying all things, 2006, akryl på duk ca 142,5x116,5cm  Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, Wes Lang, signerad ...

Herrur Rolex Submariner Date, 40mm, stål, automatisk, ref:16610T, snr: D144117, Cal 3135, boettnr: 2160, verknr:3 0684412, oysterlänk 73250, fliplock, ca 2005-06, repig länk och boett. Vikt: 0 g

Herrur Rolex Oyster Perpetual med diamanter, srn: K2324468, cal: 3135, verknr: 964J18C6, refnr: 116234, safirglas, datum, Diameter 36 mm ,stål, små repor, certifikat daterat 13.12.2011, box, ytterkartong, Vikt: 0 g Skickas med postpaket.
OBS! HERRUR

Klocklänk, längd 14cm, bredd ca 19mm, 18K 117,4g Vikt: 117,4 g

Klocklänk, längd 14cm, br...

Herrur Chopard L.U.C 3.96,...

Diverse guld, med stenar och urverk, defekt, gravyr, 18K  Vikt: 125,5 g

Armband 23k 5 baht, längd 16cm, bredd 27mm Vikt: 75,9 g

Armband 23k 5 baht, längd ...

Diverse guldsmycken, gravyr/små stenar/defekt, 18K  Vikt: 90 g

Collier, 7 Hängen, färgade stenar, porträtt, 60,5cm, 22K Vikt: 71 g

Collier, 7 Hängen, färgad...

Stelt armband, filigranarbete, innermått: Ø57mm, bredd: 14mm, smärre ojämnheter, 21K Vikt: 67 g

Diverse guld, defekt, gravyr med sten, 18K Vikt: 72,9 g

Armband, Bismarck, längd:20,5cm, bredd:15mm, Stockholm 1964, 18K. Vikt: 69,3 g

Armband, Bismarck, längd:2...

Diverse guld, defekt/gravyr, 18K 65,1g.

Armband, 18K guld, Korridorliknande modell, Norens Guldatelje (HÅN), Stockholm, svensk kontrollstämpel, längd knäppt 18,5 cm, bredd 20,5 mm, fint skick Vikt: 63,4 g

Halskedja, 62cm, bredd 4,5mm, 23K Vikt: 45,5 g

Halscollier, 62cm, bredd 4-8,5mm, bucklig 23K Vikt: 45,6 g

Armband, 17,5cm, bredd ca 13mm, små bucklor, 23K Vikt: 45,5 g

Armband med berlocker, 19cm, bredd 9-12mm, 23K Vikt: 45,6 g

Herrur Rolex Oyster Perpetual Datejust Superlative Chronometer Officiallly Certified, boetnr 16200, serienr: R994644, år 1988, Cal  3135, Verknummer: 5176529, länknr 445B, låsnr: 62523 H 18, Ø 36 mm, mjuk fodral Vikt: 0 g Skickas med postpaket.

Collier längd ca 39cm, bredd ca 14mm, mindre bucklor, Svenska Guldvaruaktiebolaget T Be 1962, 18K Vikt: 55,3 g

Collier längd ca 39cm, bre...

Diverse guld med sten, 18K. Vikt: 56 g

Halskedja Ankar, 69,5cm, bredd 5mm, 18K  Vikt: 55,2 g

Diverse guld, defekt, 18K. Vikt: 71,3 g

Kedja 3 baht, längd 64cm, bredd 5mm, 23k Vikt: 45,5 g

Kedja 3 baht, längd 64cm, ...

Tavla, Wes Lang, signerad a tergo Flesh Of My Flesh Blood Of My Blood, 2005 Blyerts och krita på papper 46x61 cm Ramad (glas) Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Tavla, Katherine Bernhardt, in a trance, 2006, akryl på duk ca71x56 cm, ramad, signerad a tergo Specialfrakt, kontakta pantbankskontoret för mer information.

Armband, 18,5cm, bredd 24mm, lagningar, 18K Vikt: 50,3 g

Renoveringsobjekt, Herrur Rolex 18K, 36mm, ref: 6098, srn: 912023, verknr: 53819 H 81582, en skruv i rotorn saknas, servicebehov, lös packring, något ojämna lugghål, från ca 1953, inga tillbehör, bruttovikt: 52,8g.

Herrur Franch Muller, Geneve, Master Banker, armbandsur, 32 x 38 (45) mm, 18K, automatisk, srn: 252, caliber: 2800 MB, bottnr: 5850 MB, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert (ej ifyllt), ca 1998, box, ytterkartong.  Vikt: 0 g

Diverse guld, något skeva, med emalj, 18K 51,3g Vikt: 51,3 g

Diverse guld, något skeva,...

Armband, tvåradigt, genomb...

Armband, X-länk 18cm bredd 16mm, AML (Mikkov Ab August) 1966, 18K Vikt: 47,9 g

Armband, X-länk 18cm bredd...

Armband x-länk, 20,5cm, bredd:24mm, 18K 48,4g.

Armband x-länk, 20,5cm, br...

Collier 42cm, 2-färg, armband 20,5cm, 2-färg, ett par örhängen 6cm, 2- färg, i set  18k   Vikt: 50,8 g

Collier 42cm, 2-färg, armb...

Armbandsur Cartier Vendome Ellipse Jumbo, 18K guld, Ø33 mm, automatisk, kaliber Cartier 2670 (ETA), referensnummer 17003, boettnummer 170030943, 70-tal, viklås (doublé), urtavla och visare troligtvis från eftermarknad alternativt annan Cartiermodell, inga tillbehör, bruttovikt 41,7g

Armband X-länk med stav 20,5cm bredd 14mm, något trögt lås, AML (Mikkov Ab August), 1964, 18K Vikt: 44,7 g

Armband X-länk med stav 20...

Herrur Jaeger LeCoultre, 18K, manuell, 33,4mm, armband x-länk , längd ca 20,5cm, bredd ca 20mm, 18K bruttovikt: 63,8g

Damur Cartier Tank Solo, 18K, 24,5x24,5mm, quartz, romerska siffror, ref: 3168, srn: 79718SX, bakboett i stål, läderband ej original, originalspänne i 18K, inga tillbehör

Armband, Figaro, längd 25cm, bredd 9mm  2-färg, 18k   Vikt: 47,6 g

Armband, Figaro, längd 25c...

[1] 2 3 ... 76 Nästa »